| Mindfulness a întrebat:

Buna seara!
Este soluția antigel cea mai eficienta metoda de sinucidere? Care ar fi cea mai nedureroasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Mindfulness explică (pentru Lupică27):

Nu tine lustra nu mai sunt ca pe timpuri! Nici nu știu să fac o frânghie ca la carte. Era cianura da nu se mai găsește! Mă gândesc că antigelul e cel mai eficient care se găsește pe piata, dar nu vreau sa simt acele dureri cumplite până să mor, sau dacă iau vreo 10 xanax mai simt durere până dau colțul de la antigel?
Era și furadan otrava cu care s-a sinucis Mădălina dar nu se mai găsește, antigel se găsește la orice pas. Și cu paracetamol merge dar până mori durează câteva zile bune mori in chinuri. Mi se pare că cu opioide o poți face dar nu se da fără rețetă.

| Lupică27 a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu e bine cu antigel, ne mai gandim...

| Mindfulness explică (pentru Lupică27):

De ce nu e bine? Majoritatea au reușit cu antigel. Scrie-mi in privat daca știi ceva.
Nu mai pot sa lupt cu viața asta de rahat pe lângă ce sunt bolnav mai sunt și batjocorit

| Lupică27 a răspuns (pentru Mindfulness):

Ai tras ceva, ai baut ceva? Pana azi nu erai asa.

| Mindfulness explică (pentru Lupică27):

Oamenii Man mă necăjesc, persoanele dragi care ar trebui sa îmi fie alaturi. Nimeni nu mă respectă, iubește, nu mai am părinți, prieteni nimic și îmi iau și hate de la multa lume.

| Lupică27 a răspuns (pentru Mindfulness):

Lumea e jegoasa si rea, nu poti schimba asta dar poti schimba felul cum te simti, iubeste-te pe tine, acorda-ti timp si si grija de sanatatea ta fizica si mintala.

| Mindfulness explică:

Ai chef de glume? Abține-te daca nu știi să răspunzi la subiect. De abia mori daca te arunci de pe un bloc, ce scări visezi!

| Animeforlifee9921 a răspuns:

E a nu stiu cata oara cand pui intrebarea asta...

| Mindfulness explică (pentru Animeforlifee9921):

Vreau sa o fac dar vreau o metoda sigura sa nu cumva sa o fac și să esuez sa rămân leguma. Daca știi o metoda sigura, și nedureroasa scrie-mi in privat te rog! Chiar sunt hotărât să o fac.