| anonim_4715 a întrebat:

In urma cu 3 saptamani am avut un accident la piciorul drept, cu care am mai avut probleme in urma cu 4 ani de zile(entorsa cu leziune de menisc extern), iar de aceasta data, dintr-o neatentie, am alunecat si mi-am incrucisat ligamentele interne. Am stat imobilizat 3 saptamani cu atela ghipsata si ieri, vineri, am fost din nou la control, dar medicul ortoped fiind foarte ocupat cu operatii si altele, nu a fost prezent. Cu toate acestea, ghipsul mi-a fost dat jos deoarece am implinit perioada maxim permisa pentru ghips, dar inca nu sunt in stare sa imi indoi piciorul aproape deloc si trebuie sa astept pana vinerea viitoare pana ce merg din nou la control. Sunt foarte nelinistit si nu pot sta pana vineri, credeti ca in timp ma voi obisnui si isi va reveni sau este nevoie de alte interventii? De cate ori incerc sa il misc, simt ca ceva ma tine si este uneori chiar dureros. Ortopedul mi-a spus ca nu este nevoie de interventii chirurgicale deocamdata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| petre059 a răspuns:

Daca a fost imobilizat 3 saptamani e normal sa te doara acum, o sa trebuiasca sa-l misti mereu dar nu il forta, usor, usor o sa-si revina.