| Ghetu_Alex_1997 a întrebat:

Bună Ziua! Am și eu o întrebare.Eu sunt portar am avut o fractura la incheietura distala radius 1/3 as vrea sa stiu când ar fi recomandat sa pot sta din nou un poarta? Au trecut 3 luni de la scoaterea ghipsului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Nu o contrazice, ca ea le stie pe toate. E si portar care joaca cu 2 mingi deoadata.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Refacerea totala a fracturii dureaza cam 1 an.

| Ghetu_Alex_1997 explică (pentru Violleta2022):

Pai si ce treaba are?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ghetu_Alex_1997):

Ce nu ai inteles?
Am explicat mai sus ca recuperarea si refacerea osului fracturat dureaza 1 an!
Cum ce treaba are?
Pai, se fracturaeza incheietura din nou, daca nu s-a osificat corect.

| Ghetu_Alex_1997 explică (pentru Violleta2022):

Nu inseamna ca trebuie 1 an de repaus nu asa functioneaza la portari sunt cateva luni de repaus

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ghetu_Alex_1997):

Mergi si intreaba medicul!
Ai venit aici si ai intrebat iar eu ti-am raspuns din experinta lui fii-miu cu fractura, care a fost nevoiet sa ia pauza de la sport 1 an, ca sa se osifice osul si recuperarea sa fie completa. Nu stiu cat de grava a fost fractura ta si cat de repede te refaci tu, eu doar am vorbit din experienta.
Acum de ce ma contarzici, odata ce nu ai habar si nu ai intrebat medicul?

| Ghetu_Alex_1997 explică (pentru mi25):

O contrazic deoarece nu poti sa iei repaus un an e o prostie

| Ghetu_Alex_1997 explică (pentru Violleta2022):

Daca merg acum sa intreb medicul imi va spune 3 6 luni nu mai raspunde la intrebare daca nu stii cat de grava a fost fractura

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ghetu_Alex_1997):

Era ideal sa mergi de la inceput sa intrebi medicul, ca doar el stie ce fel de fractura aia avut, noi doar ne dam cu parerea, sau vorbim din experinta personala, asa cum ti-am spus eu.

Ar trebuii sa fii suparat pe tine, ca tu esti unicul vinovat care ti-ai fracturat incheietura, nu pe noi, care iti dam simple sfaturi si pareri din experinta personala.
Dar ma rog, pentru atat lucru trebuie sa mai si gandesti inainte sa vorbesti.

| Ghetu_Alex_1997 explică (pentru Violleta2022):

Nu am fracturat o eu

| mi25 a răspuns (pentru Ghetu_Alex_1997):

Te cred, dar un asemenea om il tot poti contrazice, ca tot pe a lui o sustine.
Ca sa fie pe primul loc in top, indiferent ca stie sau nu scrie, ca doar nu se iau in considerare numai raspunsurile bune.

| mi25 a răspuns (pentru Ghetu_Alex_1997):

Nu o contrazice, ca ea le stie pe toate. E si portar care joaca cu 2 mingi deoadata.