| mam092010 a întrebat:

Buna seara, in urma cu mai bine de jumatate de an tatalui meu i s a gasit un cheag de sange la cap, a stat in spital, 2 saptamani medicii nereusind sa se decida daca il opereaza sau nu, intr un final i au dat drumul acasa, i au prescris tratamend urmand ca periodic ca mearga la control, ultima data a fost la tomograf si i au spus ca : cheagul se retrage, micsoreaza, de atunci nu a mai fost la control pentru ca ii este frica, tot de atunci nu mai ia nici un fel de tratament, cu toate ca din cand in cand avea dureri mari de cap, mama mea imi spunea ca medicamentele pe care le a luat sunt pentru subtierea sangelui, ce ma deranjeaza pe mine este faptul ca nu s a lasat de tigari deloc si mai nou bea tot la doua trei zile cate jumatate de sticla de tuica, are cineva cunostinte si imi poate spune in ce masura tigarile si alcoolul pot afecta cheagul de la cap, ce se poate intampla? Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anacolda a răspuns:

Cheagul de la cap este un pericol real. Este letal. Totusi, daca ii pui in tuica niste usturoi pisat marunt, il lasi o noapte, si pe urma il scurgi si ii dai zilnic cate o lingurita, o sa se dizolve.
Pericolul real il va constitui, insa, boala de plamani, care se vindeca greu sau de loc. Daca renunta la fumat, mai are o sansa. Cu un pic de tratament, plamanii se curata si sufocarile vor fi evitate. Vezi ce reusesti si cu ce argumente vii! Daca vrei tratament de plamani, ma poti intreba.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro