| Al000 a întrebat:

Bună seara! Întrebarea mea este din pură curiozitate: cunoaşte cineva persoane imune la cafeina? Pentru ca în afară de mine însămi, nu cunosc şi nici nu am auzit de vreo astfel de persoana. La mine cafeaua, cola sau energizantele nu au avut niciodata vreun efect. Pot să le beau ca pe apa,iar apoi sa ma culc si sa dorm fara absolut nicio problema. Stiu ca daca sunt consumate regulat si in cantitati mari, se poate dezvolta o imunitate. Dar eu nu consum regulat... ştiu că pare o prostie, dar sunt curioasă...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Si eu sunt la fel laughing.

| EnvyU a răspuns:

Si eu sunt la fel, eu daca beau un nes mi se face somn dupa, am baut si 4-5 intr-o singura zi si n-am avut nimic, le beau ca pe suc. Si nesul e mai tare decat cafeaua. Am baut intr-o zi si 10 energizante, dar incepuse sa ma afecteze in sensul ca eram mai energic si incepuse putin sa imi tremure degetele dar tot m-am culcat la o ora normala, 2-3 noaptea laughing.

| Cts_Florin_1990 a răspuns:

Poti deveni imun, daca consumi in cantitati mari gen. Dar, ceea ce noi numim cafea, cola sau energizant...in general sunt de proasta calitate, si nu isi fac efectul. Poate daca bei 10 Red Bull, e posibil sa produca un efect, ceva.

| robogdan a răspuns:

Nimeni nu e imun la asa ceva. Corpul, fiind tanar, suporta mai bine astfel de bauturi dar cu cat imbatraneste o sa fie o schimbare si nu in bine.

| Ro_Tudor_1996 a răspuns:

Cine esti ma tu? Paradox :O

| stefancarlig a răspuns:

Da poti sa fii imun ....eu unul beau cafea si dupa ma bag la somn...(seman cu tata)

| stefancarlig a răspuns:

Da eu sunt imun beau cafea si dupa ma bag la somn