| Marianneftw a întrebat:

La OptiBlu, lentilele de contact pentru miopie de la Ciba Vision Air Optix Aqua erau 360 de lei 3 perechi. La o alta optica din acelasi mall, aceleasi 3 perechi de lentile costau 180 lei. De ce diferenta asa mare de pret, daca sunt aceleasi lentile? Nu stiu de unde sa imi iau, parca mi-as lua de la OptiBlu ca sunt mai de incredere, dar mi se pare mult sa dau 360 lei la fiecare 3 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sorrynel a răspuns:

Pai erau 180 de lei, dar o cutie, adica pentru un singur ochi. La OptiBlu ti-au calculat "totalul". Atunci cand iti cumperi lentile trebuie sa iei 2 cutii... Deci tot 360 de lei erau laughing Si eu tot Air Optix Aqua port happy

| Daniel26 a răspuns:

Nu cred ca sunt aceleasi lentile, poate au titlul asemanator, dar nu cred sa aiba aceleasi caracteristici la aceasta diferenta d epret. Nu te uita la bani cand e vorba de vedere. Eu oricum nu as alege sau recomanda lentilele, chiar daca sunt f. tentante. Mai degraba as alege ochelarii, cu o rama potrivita fizionomiei, pe care nu trebuie sa-i schimbi nici la 3 luni si nici nu prezinta niciun risc daca ti-i cumperi dintr-un loc avizat si dupa un consult medical, evident. Lentilele sunt mult mai pretentioase si daca nu esti exagerat de atenta cu ele, poti avea probleme in timp.

| Kisses a răspuns:

Poate sa fie și diferența mare, chiar dacă s

| Kisses a răspuns:

Poate fi și diferenta, eu trebuia sa dau 320 lei la onioptic în tg, și le-am luat de undeva cu 150 lei, pe net sunt 120 lei, dar sunt zeiss, mai bine uita-te pe net și da-ți comanda, ca așa la oftalmologie mai baga și ei în preturi

| Kisses a răspuns:

Și când îți iei sa te uiți la caracteristici, sa aibă Multă apă, dacă se poate peste 50% și oxigen mult