| alooooooooooo1111 a întrebat:

Buna seara la toti
numai imi gasesc linistea sunt mereu agitat speriat
si am intro depresie de cv timp ma gandesc numai la "prosti" stiti voi la ce ma gandesc
toate astea de la o boala la ochii care nu o mai suport
acum o luna m-am dus la doctor sa vad ce am la ochi
si mi-a zis ca am miopie atunci eram fericit ca nu e cv grav
abia asteptam ochelari, cand au venit i-am pus la ochi
si surpriza vedeam tot la fel doar ca putin mai clar
ce inseamna la mine "tot la fel " adica vedeam si inca vad dublat
scrisul http://i.imgur.com/ngHESNN.jpg
http://i.imgur.com/7Vy4WmQ.jpg
si din bec sau din televizor ies niste liniutze cv de genu
http://i.imgur.com/cthkuhH.jpg

boala asta tot avanseaza
m-am informat pe net si din ce am citit eu cred ca am astigantism

mama mi-a zis ca poate duc lipsa de cv calciu sau poate am anemie... in saptamana urmatoare voi face un control sange

si mai vad niste "viermi sau scame" am citit si despre asta

acum mereu ma gandesc la ce e mai rau adica daca o sa raman orb ce o sa mai fac :((

vreau si eu niste sfaturi sa ma mai linistesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Roagă-te tu la Domnu Isus că El o vindecat şi orbi,el vindecă,El poate totul,trebuie doar să-i cerem cu credinţă şi El ne va da, El e doctorul sufletelor noastre. Spune aşa, Doamne ajută-mă să capăt din nou vederea, ai milă de mine, Doamne!
Să te ajute Dumnezeu!
Te pup!

| alooooooooooo1111 explică (pentru anonim_4396):

Hai sa fim seriosi nu cred eu ca asa dintr-o data ma ajuta Dumnezeu pe mine sunt alti care merita mai mult... ajutorul lui Dumnezeu

| alice0393 a răspuns:

Buna,exact exact aceleasi probleme am si eu, si eu la fel am fost la doctor dar pe mine ma diagnosticat cu astigmatism.Din fericire ceea ce avem noi nu e nimic grav, nu e nimic legat de sanatate, este vorba de atacuri de panica sau anxietate.Astigmatismul este o boala "usoara" sa zic asa.Si sa stii, eu mi-am pus ochelari cu dioptrii cu cilindrii, dioptrii de 1 si 1, 25, deci destul de mare, insa tot mi se paree ca vad dublu datorita lucrurilor care imi bantuie creierasul. Sfatul meu este sa te linisteti, nu ai nimic, e doar o perioada din viata peste care vrei trece cu putin ajutor. Daca ai nevoie vreodata sa vb cu cineva ma poti contacta oricand, multa sanatate!:*

| alooooooooooo1111 explică (pentru alice0393):

Oah norocu tau happy eu am miopie de 1 la ambi ochi
dar pe mine doctoru ma gasit doar cu miopie
si n-am ochelari cu lentile cilindrice eu am ochelari cu lentile de plastic asta stiu sigur din ce am auzit la doctora pe foaie scrie diagnostic miopie
oricum sapt viitoare ma duc din nou fac control ca sunt prea ingrijorat fac naiba infarct laughing

aaa si vreau sa intreb cat ai dat pe ochelari tai? ma intereseaza pretul lentilelor mai mult tongue
o seara buna si multa sanatate

| alooooooooooo1111 explică (pentru alice0393):

Aaa si am auzit ca de astigmatism se scapa adica porti ochelari un timp si se "repara" ochii
asa-i?

| alice0393 a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

Da,se repara cu ochelari permanenti, am dat un milion pe lentile si am facut consultatia la un anumit cabinet elegance optic.La fel si eu inainte ma diagnosticase cu miopie si aaveam dioptria 0, 5....deci frate am fost la 3 doctori tampiti. Oricum, nu e absolut nimic grav, deci nu ai de ce sa te sperii!:*

| alooooooooooo1111 explică (pentru alice0393):

Hmm eu stiam ca miopia nu se repara doar prin operatie dar de astigmatism stiam ca se repara intr-o perioada de timp daca porti ochelari...