| AlexG98 a întrebat:

Buna seara! M-am trezit din somn cu sange pe maini si pe tricou care imi curgea din nas...la un moment dat in somn am simtit ca imi curge nasul si cand m-am trezit am constatat ca de fapt e sange...am verificat nara insa nu am nicio "julitura". Din ce cauza sa fie? Nu mi s-a mai intamplat sa ma ia din somn

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarea nazala poate avea multe cauze, de la o buba in nas, pana la tensiunea arteriala marita, care ti-au produs o mini hemoragie interna, ceea ce-i de bine, fiindca a scazut imediat presiunea.
Daca ai sange pe maini, cel mai probabil ai bagat degetul in nas in somn si te-ai ranit singur.
Daca nu ai dureri de cap, ameteli si nici stari de voma, nu trebuie sa te sperii, inseamand ca nu-i nimic. Culca-te si dormi cat poti de mult, ca sa-ti recuperzi starea de sanatate. Sanatate multa!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La spital pentru investigatii

| Lukasssz a răspuns:

Du-te la doctor, urgent!

| Yuoia a răspuns:

Tensiunea mare si s-au spart niste vase de sange. Mergi cat de repede la medicul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia tensiunea si fa un test covid

| UnulSimplu312 a răspuns:

Incearca sa iei calciu