| Felixsunshine a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare cu privire la sănătatea mea...
Dacă nu mănânc ore întregi mă doare capul enervant de tare în zona frunții, uneori cu tot cu maxilar, mă simt epuizată și simt că nu vreau decât să stau lată în pat... asta mi se întâmplă chiar și dacă mănânc dimineața la 7 iar apoi mai mănânc la 16:00.
De ce mă simt așa? Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Apa bei in orele astea?
I highly doubt.
Posibil sa suferi de hipoglicemie.
Incearca sa ai macar o gustarica mica gen cateva fructe confiate, 10 migdale/nuci/caju.
Astea se mananca rapid si iti dau energie.

| Felixsunshine explică (pentru alina2k18):

Merg la liceu și am ore de la 8 la 16:00/17:00 zilnic. Am timp doar sa mănânc dimineața și când mă întorc acasă, beau apă tot atunci deoarece am nevoie prea des la baie dacă beau în timp ce sunt la liceu și n-am posibilitatea să merg când îmi vine. Da, îmi voi lua la mine câteva dintr-alea ca să mănânc în pauză.
Sper că se înțelege ce am scris, mă doare capul îngrozitor.