| BuGsstormbunny a întrebat:

Buna seara! Mi-a aparut pe coapsa unui picior o vanataie galbena foarte mica, apoi a disparut. Acum a aparut la fel, dar pe celalalt picior, tot pe coapsa. La analizele din vara am avut PDW cu 0.4 mai mult decat normal, trombocite, leucocite, globule rosii normale.

E doar una pe picior si e direct galbena, nu mov, rosie, violet. In rest, nu sangerez sau ceva.

Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai vreun obiect în casa de care probabil te lovești involuntar fara sa îți dai seama, și acest lucru îți provoacă "vinataia"

| IceRope a răspuns (pentru cristi202):

Probabil că are, iar țesutul se lezează foarte ușor, dar fără traume importante.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil te lovesti la acelasi nivel, de ceva prin casa si nu sesizezi pe moment.
De la atata lucru chiar nu ai motive de ingrijoarare sau stres, ca ni se intampla tuturor.

| IceRope a răspuns:

Nimic.

| BuGsstormbunny explică (pentru IceRope):

Ma stresez degeaba deci. De abia de observa cu ochiul liber. are mai puțin de 1 cm. dar apare, dispare, apoi pe coapsa celuilalt picior.

Multumesc pentru raspuns.

| IceRope a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Chiar nu ai pentru ce să îți faci gânduri. happy