| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Acum o luna mi-am facut analizele de sange si mi-au iesit leucocitele 14.000, in rest toate sunt bune, globule rosii, vsh,etc. Doctorul mi-a zis ca am o infectie si tot m-am plimbat de la un cabinet la altul. Eu ma simt bine doar ca dimineata cateodata ma irita putin gatul, am facut testul acela de saliva au iesit toate negativ. Sa mai merg sa vad de leucocite? La dinti am fost sunt ok si acolo... Ce pot avea...?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ba da. Am luat antibiotic dar mna totusi simt putin gâtul dimineata si imi e cam groaza sa merg sa fac iar

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Intra-devar numarul crescut de leucocite( globule albe) indica faptul ca ai o infectie in corp. Valorile normale pentru aceasta analiza sunt cuprinse intre 4000-10000. Asadar facand un calcul simplu iti dai seama ca numarul globulelor albe din sange este crescut cu 4000. Cel mai bine pentru tine este sa faci tot ce spune medicul, adica sa iti faci toate analizele pe care el ti-le indica sa le faci. Si da, in mod normal, ar trebui sa iti verifici din nou numarul de leucocite pentru a vedea cum se mentin( cresc sau scad). Apropo medicul nu ti-a dat nici-un tratament? Multa sanatate!