| Mishu2287 a întrebat:

Bună seara oameni buni. Spuneți-mi niște tratamente pentru CONSTIPAȚIE. De o zi nu pot face scaunul și am mâncat normal. Ce este de făcut? Aștept răspunsurile voastre. Nu comentați inutil. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ceaiul de crusin este foarte bun pentru constipatie, am folosit si eu de cateva ori.
In orice caz nu trebuie sa-ti faci probleme numai pentru o zi, se mai intampla.

| PurpleStardust a răspuns:

Bună,
Un mix de lapte acru și semințe de in zdrobite. Pe nemîncate, timp de o săptămână. Sănătate!