| denisa19 a întrebat:

oare daca am inceput dieta cu supa de varza si mai beau si ceai verde cu lamaie! Cat pot slabi intr-o luna si sa zic ca dimineata merg jumate de ora cu bicicleta si fac 20 de abdomene si dupa amiaza o plimbare de 1 ora si seara alerg in jur de 20 de minute si iar 20 de abdomene!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lavynya1 a răspuns:

Acest regim este de moment. Dupa aceea ti se va depune totul la loc.Sau ce o sa mananci toata viata supa de varza? Tine un regim hipocaloric cel mai bine, adica sa ai sub 1000 de calorii pe zi.Eu asta il tin si te asigur ca slabesc mult mai rapid ca tine.Tu nu vei reusi sa mananci o luna doar supa de varza.Sunt tot felul de calculatoare calorice pe internet.Dc nu le folosesti? Sunt foarte bune.Fa-ti zilnic o dieta sub 1000 calorii, eu consum circa 700 pe zi.O sa te simti si bine, o sa ai si forta.Cel mai important, variaza regimul, adica in fiecare zi mananca altceva sa iti faci aportul necesar.Eu am renuntat definitiv la paine, dulciuri foarte rar si putine, sucuri, fast food, cartofi prajiti(importanti pentru mine). zilnic consum minim un fruct pe zi si consum 5 litrii pe zi de apa(necesari pentru detoxifierea corpului+ca nu ti se mai face foame). daca ti dieta aceasta, care nu e drastica deloc+ 15 minute de fitness pe zi e super.Eu nu alerg, sunt mai lenesa in schimb ma plimb zilnic.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sporturile practicate pot fi usor acoperite de hrana, ca si consum de calorii. postarea insa, nu te ajuta la Dragoste si sex.

| NutellaFinetti a răspuns:

In jur de 5-6 poate daca ai noroc si arzi mai mul chiar 8 kg.

| leacuri a răspuns:

Cauta regimul dukan sau regleaza-ti metabolismul cu naturiste...vezi si alimentatia benefica pe grupa ta sanguina.