| Constantinescu_ValenTin_1998 a întrebat:

Bună seara,
prietena mea de azi-dimineaţă are diaree apoasă într-una, durere de burtă, febră crescută la 38.8 şi ameţeală, vă rog să mă ajutaţi, nişte sfaturi, nişte întâmplări, nişte preveniri dacă ştiţi vă rog frumos, nu ezitaţi să mi le spuneţi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Savina23 a răspuns:

Ceai de menta, plicuri de enterol, pentru diaree infectioasa...dar daca are febra, e cam mare febra sa ia nurofen sau paracetamol.Ar trebui sa ia antibiotic dacă dupa 2zile nu i trece febra.Multa sanatate.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Există medici pentru asa ceva.