| YoloCat a întrebat:

Este Urgent: am o durere de burta un pic sub abdomen, si am febra 37-39 de trei zile. Inainte de dureri cred ca am fost constipat dar seara am reusit sa dau afara, intai au venit doua lungi si tari, dupa direct diaree. De cate ori m-am ridicat de pe toaleta mi-au chiorait matele si a trebuit sa stau inapoi. Dupa vreo 6 incercari am reusit dar am ramas cu durerea de burta, si dupa o zi: febra, dureri de cap, ameteala, greata, si mi-e foame dar nu pot sa mananc, mi-e greata!
(Ps. Cu o zi inainte am fost la munte si mi-a fost cam frig, dar aveam deja un pic de dureri la burta, oare s-a combinat raceala cu burta si s-a intamplat ceva?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danny1212 a răspuns:

Te-as sfatui sa mergi la doctor, am avut si eu ceva aproximativ, si medicul de familie m-a trimis la gastronom, si gastronomul m-a consultat mi-a dat niste pastile si dupa cateva zile mi-a trecut! happy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai făcut o toxiinfecţie alimentară ( probabil, ai consumat ceva alterat )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......entara_543

http://www.divahair.ro/......_tratament

Ar fi INDICAT un control medical, preferabil la Urgenţă sau la Camera de Gardă/Contagioase pentru ANALIZE ( coprocultura, teste de sange, etc. ) - pentru a se determina dacă este vorba de o infecţie mai gravă ( care necesită spitalizare )!

Toate cele bune şi multă sănătate.