| chhrista a întrebat:

saptamana viitoare sunt programata pentru o operatie la genunci.mai exact artroscopie.as dori sa aflu ce fel de analize se fac inainte de operatie... daca mi se ia sange. ceva de genul.imi este foarte frica de ac.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Indiferent ce fel de operatie faci o sa ti-se faca analize de sange. Este curios cum nu ti-e frica de bisturiu si ti-e frica de un amarat de ac!?!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa nu iti fie frica, eu fac de anul trecut infiltratii la genunchi (injectii) cu un ser vascoelastic, am gonartroza.

| poopasa a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica, cred ca doar medicii care te vor opera sunt in masura sa-ti spuna ce analize trebuie sa faci. Sanatate si sa-ti reuseasca operatia.

| chhrista explică:

De mica am aceasta fobie.cand eram micuta mi s a facut o injectie pentru a afla daca sunt alergica la penicilina.si am fosthappysi m am pricopsit cu ditamai umflatura la mana. de atunci nu vreau sa mai aud de injectii