| alexandrumarcu32 a întrebat:

Buna seara si Craciun fericit!

De cateva saptamani am inceput sa fac in fiecare seara inainte sa ma culc, 15-20 de flotari. Azi-dimineata in vreo 3-4 randuri m-am trezit "chinuit" de dureri destul de puternice initial la antebratul drept, extinzandu-se pe tot bratul, cat si pe cel stang. Le-am miscat putin am incercat sa gasesc o pozitie comoda sa ma odihnesc dar foarte greu. Are legatura cu febra musculara, asa, brusc? Poate "semnala" altceva? Am remarcat ca aceasta durere apare doar seara-noapte, acum, spre seara, 'm-a luat' din nou.

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Daca te-ai apucat direct de flotari si nu ai facut o incalzire fii sigur ca ai febra musculara. Maseazati usor bratele in cateva zile iti va trece. big grin

| Davinna a răspuns:

Cu siguranta e vorba de o febra musculara. Parerea mea e ca trebuia sa incepi cu mai putine flotari, si treptat sa cresti numarul. Exercitiile trebuie facute treptat si la inceput incepi usor si le maresti pe parcurs. Altadata incepe cu 5, a doua zi 10, si tot asa! Pentru febra musculara, recomand o baie fierbinte si un masaj eficient!

| Ioana0606 a răspuns:

Nu e bine sa faci antrenamente chiar inainte sa te culci pentru ca iti afecteaza somnul. Cel mai bine dau randament exercitiile facute dimineata. Sau incearca sa faci floatarile alea macar cu 2-3 ore inainte de a te culca.