| laur12 a întrebat:

Stiti cumva daca ampicilina, amoxicilina se cumpara cu reteta ceva? Fara, as putea sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In general pentru ca sunt antibiotice se dau cu reteta, dar daca farmacinsta e de treaba e posibil sa iti dea si fara

4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

In zilele de azi. daca ai bani iti da si medecamentele... dar sa stii ca sunt antibiotice nu se iau la dureri de gat!

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Ampicilina se da si fara reteta.

| 23partyboy a răspuns:

Poti sa iei si fara si daca vrei sa iei fara macar sa ii spui la farmacista pentru ce anume vrei sa iei in lipsa uunui sfat al medicului si un farmacist te poate sfatui daca e bine sa iei ce vrei tu si apoi sa citesti prospectul depinde pentru ce vrei sa il iei cel mai bine du-te la medicul de familie si asa e cel mai bine.

| SMarius a răspuns:

Acum si algocalminul, piafenul se ia cu reteta, da' antibioticele tari ca ampicilina!