| Condratt a întrebat:

Buna dragii mei TPU-tieni. Vreau sa va intreb daca stiti cumva o reteta de ARSENIC, pe care o pot face eu acasa, sau locul de unde as putea cumpara asa ceva, sau cianura! Multumesc!

8 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

De ce sa te obosesti cu otravuri? da-i in cap cu toporul, ca asta-i stilul romanesc.

| Condratt explică (pentru thealchemist):

E greu sa imi dau mie cu securea in cap.

| thealchemist a răspuns (pentru Condratt):

Mai bine inveti sa-ti prepari un martini, uiti imediat de toate problemele.

| Condratt explică (pentru thealchemist):

Unele se simt, si mai bine asa, scap lumea de o lepra. Vorba aia, " sa mai traiasca si altii! "

| Decrepit a răspuns:

Arsenicul si cianura nu le cumperi de nicaieri, tati.La fel cu napalmul la explozibile; trebuie facut acasa.Ti-ar trebuie niste arsenolit, pe care sa-l combini cu carbune, orice fel de carbune, pe care sa le incalzesti extrem.Arsenolitul e anhidrida, deci se poate obtine homemade.Din mixtura asta, daca nu ma insel, iti ies patru bucati de arsenic si 3 de dioxid de carbon, care oricum se evapora.La vreo 50 de grame de arsenolit si 80 de carbune, plus un 200-210 grade Celsius si o sa-ti iasa cam 35 de grame de arsenic, nu pur, din cauza reactiei, dar care o sa-si faca treaba.

Sau piata negra, daca esti prea comfortabil si nu-ti vine sa faci pe alchimistul acasa si sa-ti intoxici casa.

| Condratt explică (pentru Decrepit):

Multumesc! Incerc acasa, macar sa fac totul cu mana mea! O seara frumoasa!

| Doxi a răspuns:

Pe cine vrei sa otravesti?laughing

| Condratt explică (pentru Doxi):

Propria-mi persoana! happy