| Maria_Inna_1996 a întrebat:

Sunt racita de pe 25, prima zi de Craciun... a inceput cu tuse seaca si dureri mari in spate si in piept, ieri m-am simtit toata ziua rau, gatul imflamat, dureri de cap, tremurat, dureri mari de oase si febra 39.1 am apelat de doua ori la frectie cu carmol si cartof ras la gat, dimineata cand m-am trezit eram mai bine, numai aveam febra doar nas infundat si curgea incontinu ca si acum. Acum se pare ca iar am febra 38.7 pot sa ma dau in continuare cu carmol? Crede-ti ca la 38.7 este febra? Pot sa ma dau incontinuare cu carmol chiar daca nu am febra? sau este doar pentru febra? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

38.7 e deja grav. Du-te cat mai repede la medic si lasa "tratamentele" astea de casa.

Nu te va costa o avere. Te va consulta, iti va prescrie o reteta si te vei face bine mult mai repede decat cu orice remediu improvizat de tine acasa.

In plus scapi de riscul de a se agrava raceala asta pe care o ai tu.

| Adi88 a răspuns:

Trebuie să ei urgent aspirina săracului