| anonim_4396 a întrebat:

No, vă țuc kiss

M-a luat și pe mine Covidu', cred că de o săptămână. Duminica trecută m-am trezit cu o durere de gât, s-a amplificat treptat și am avut toate simptomele (febră, nas înfundat, nu miros, nu gust, tuse seacă în continuu, dureri de cap, somnolență). S-au recoltat probe, am fost confirmat, stau izolat cu prescripție de la medicul de familie. Acum am doar tuse seacă, cumva mi-a rămas în gât Covidu', nu coboară, nici nu urcă.
Certificatul verde îl poți primi odată ce ai trecut prin boală? De vaccinat nu-s vaccinat, da... uite că, nu m-o fi băgat Covidu'la Ati, l-am băgat eu.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Certificatul verde îl poți primi odată ce ai trecut prin boală?
da, dar tu ai deja certificat daca ai facut ambele doze, daca ai facut doar un o sa iti dea pe 6 luni

| ania a răspuns:

Imunitatea in urma bolii e cea mai buna si noi am avut de 2 ori la 11 luni distanta, a doua oara a fost mai lejer decat prima data.

| dinaprilie a răspuns:

Smeker! Inca o victorie pentru tine in relatia ta cu viata. Astepata sa te faci "bine" si iti vor da astia si o hartie care sa iti ateste victoria proprie si personala.