| Invictusman a întrebat:

Bună seara.

Știți cumva când o sa apară roșiile de gradina?

Astea de sera nu prea au gust nu știu, sau nici alea vândute în piață de țărani nu sunt de gradina? Am văzut roșii mari cât am eu ambii pumni și mi s-au părut delicioase.

Am văzut și roșii cherry de ce sunt asa scumpe?
Prețul era 25 de ron kg și scria pe carton delicioase laughing dar și banii al naibii de amari sunt cand plătești atât pe niște rosiute mici ca bila de ping - pong.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| badpanda a răspuns:

S-au smecherit si taranii nostri, folosesc tot felul de substante, iar rosiile nu mai au gust.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de zona.
In medie, rosiile de gradina apar dupa a doua parte a lunii iunie.

| Invictusman explică (pentru Bula):

Mulțumesc frumos man pentru răspuns.
Sunt înnebunit după roșii nu știu de ce îmi plac asa mult.

| Bula a răspuns (pentru Invictusman):

Si eu.
Mor dupa o "scandura cu unsoare" (paine proaspata cu maia, facuta la cuptor, unsa cu untura de porc, topita acasa) cu rosii (din gradina mea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au apărut și roșiile românești, chiar gustoase mi s-au părut...10 lei kilogramul.

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Serios? Nu știam, numai ce am venit de dincolo și na, nu prea am vizitat piețele.
Și alea cherry erau 25 de lei kg laughing

| Cksihja a răspuns:

La mine roșiile sunt încă mici și nu au făcut floare deci mai așteaptă căci de abia acum se plantează în grădină.