| anonim_4396 a întrebat:

Am picat examenul auto din cauza emotiilor ( incepuse sa tipe si politistul la mine si m-am pierdut ).Voi ce pastile ati luat la examen?( dintre cei care ati luat) As vrea niste pastile ca sa scap de emotii si sa ma pot concentra. Am auzit ca e bun Biocebral. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu cred ca exista pastile sa te scape de emotii, mai ales daca faci o greseala si tipa politistul la tine.
Nici nu are dreptu, are pixu in mana si picioare sa-ti calce frana in caz de e ceva grav.
Parca era ceva care ajuta, ceva pe baza de magneziu, poti intreba la farmacie si sa-i spui pentru ce iti trebuie.
Eu nu am luat nimic, doar am baut un ceai in loc de cafea.
A doua oara poate e cu noroc...
Succes!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce dumnezeu vei face daca esti pe traseu si te pierzi in trafic, intrand in plin intr-o masina?
Adevarul este ca, nu toti trebuie sa fiti soferi!
Cei slabi de inger si care se pierd atat de usor ca tine, este mai bine sa ramana pe veci pietoni, decat sa se blocheze in momentul in care trebuie sa ia o decizie in 2 secunde, ca sa nu omoare pe cineva.

Cat priveste luarea medicamentelor inainte de examen, este ilegal sa consumi droguri sau medicatie care iti poate afecta creierul!

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Violleta2022):

Insfarsit un raspun de la cinve mai lucid la cap
Am o mica corectie care nu e foarte importanta dar poate pentru cel/cea care a pus intrebarea este
Poate sa mearga cu bicicleta adica sa fie pieton sau "sofer" daca vrea

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Xdreaper21):

De ce lucid? Ca demoralizeaza? Pentru cultura ta generala si a ei, unii au emotii doar cand sunt cu politistul.
In rest, ca ori ce incepator, trebuie sa-si formeze reflexele.
Daia e si obligatoriu sa ca un incepator sa poarte semenele 1 an!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Violleta2022):

Exagerezi!

| Xdreaper21 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Am dat si eu traseul pentru b si a
Stiu ca unii au emotii dar orice ar putea sa iti afectezi simturile sau sa anuleze anumite simturi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si dupa ce iei permisul ai sa conduci drogat/a mereu?
Poate a fost un semn ca mai ai nevoie de pregatire inainte sa ai permis

| Kisses a răspuns:

Am emotii din cauza politistului, cand sunt cu instructorul, n-am treaba, nu fac greseli, iar cand sunt la examen. am emotii

| Kisses a răspuns:

Am emotii din cauza politistului, cand sunt cu instructorul, n-am treaba, nu fac greseli, iar cand sunt la examen. incep emotiile., nu le am in permanenta cand conduc, asa ma lasam sigur de condus, doar ca a tipat la mine ..si gata am fost

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Kisses):

Spune-i politistului sa vina in pantaloni scurti si slapi, cu sapca de pescuit si cu o vodka in buzunar.

| Li200La a răspuns:

Și eu am pățit la fel. Și nu numai.la orice examen am avut probleme cu emoțiile.

1.eu te sfătuiesc sa nu iei pastile. Dacă nu ai o alimentație adecvata s ar putea sara te doară stomacul.

2.manca ciocolata înainte. Nu stiu sa tu explic științific de ce dar te ajuta

3. poti sa bei înainte puțin ceai de mușețel și sa l îndulcești cu miere nu cu zahar

4.bea apa cu zahar înainte

5. poti spune o rugăciune. Chiar dacă nu ești mare enoriașa te va ajuta

5.suna pe cineva drag înainte. Vocea acelei persoane te va calma