| arianaarya a întrebat:

~♥~ Buna seara TPU! Am o problema ce ma ingrijoreaza cam rau sad... De 1 saptamana si jumatate am niste simptome ciudate.Ma doare burta enorm, ma doare capul, mi-e greata, mi-e somn mai tot timpul si ametesc cand ma ridic in picioare din pat. Nu sunt sigura ca multi ar zice ca sunt insarcinata dar nu sunt. Totusi nu imi pot explica ce e cu mine. Credeti ca e vreo boala sau ceva serios? Nu as vrea sa ingrijorez pe nimeni din familia mea de aia nici nu ma duc la doctor dar totusi mi-e frica.Credeti ca ma puteti ajuta? va rog nu ma luati in gluma si daca chiar nu puteti ajuta decat sa va bateti joc mai bine nu comentati.Multumesc anticipat.Promit fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Urmareste urina daca este mai inchisa la culoare, ca berea, pentru ca s-ar putea sa fie hepatita.Trebuie sa mergi la medic pentru investigatii si confirmarea unui diagnostic.Ai grija de sanatatea ta!

| NGheorghe a răspuns:

Pai exact pentru ca nu vrei sa ingrijorezi pe nimeni din familia ta trebuie sa le spui si sa mergi urgent la doctor... ca mine poate nu va fi asa de grav dar peste o saptamana s-ar putea sa te trezesti ca doctoril iti spune cate zile mai ai de trait.
Oricum sa nu te iei prea mult dupe ce spun doctorii mai ales daca dau diagnosticuri grave... cum ii cazul lui Crina Veres si multi alti care s-au vindecat si de cancer si acum sunt mai sanatosi ca inainte.
https://www.youtube.com/watch?v=pCgwV86hruQ

si ultima

https://www.youtube.com/watch?v=QN-ecWHRhj8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cand ti-ai facut ultima data analize?
Ma refer in special la analize de sange complete?
Posibil o anemie cel mai probabil.
Mergi la medic sa faci analize.
Sa te faci bine.
Te pup!

| CorneliaC a răspuns:

Eu cred ca totusi trebuie sa mergi la medic

| Pau17 a răspuns:

Daca ai greturi, te doare burta si nu prea poti sa stai in picioare poate ai mancat ceva si ti-a picat greu la stomac. Poate ai mancat ceva cu pofta. Eu am patit ceva de genu si asta era. Am fost la medic, mi-a bagat o perfuzie timp de 2 ore ca nu ma puteam tine pe picioare apoi am tinut regim. Poate ti-a intarziat ciclul. Iti recomand sa mergi la medic.

| Crash94 a răspuns:

Eşti anemică, posibile căderi de calciu. Oricum, nimeni nu poate şti fără un set de analize.