| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am dureri de cap, ametesc, imi e greata dimineata cand ma trezesc, sunt palida, nu ma pot tine pe picioare. Am facut analize dar au iesit normale. Care este cauza acestor simptome? Indica o boala ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,tin minte ca atunci cand am fost in Bulgaria am fost bolnava.
Aceleasi simptome ca tine.
Ia un nurofen si stai mai tot timpul intinsa in pat, mie asa mi-a trecut sa nu mai vorbim ca am avut tuse si m-a trecut pe antibiotic.
Deci, lasa internetul si stai intinsa in pat, uita-te la televizor ( din pat. )
O intrebare : Atunci cand de scoli din pat te apuca transoiratii, tremuri si ai stari de lesin? Atunci trebuie sa stai in pat si sa mergi la un doctor si sa ii spui amanuntit.
Daca iti mai vine cum am spus mai sus, i-a o compresa uda, pune-o pe cap su stai asa.
Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca esti la dieta, tii cura, e de la asta, pentru ca ai mare lipsa de mancare. Trebuie sa incepi sa mananci mai mult. Daca nu da roade, incearca sa mananci mai multa carne. Si daca esti vegetariana, TREBUIE sa mananci niste carne

| Ramona1 a răspuns:

Poate esti anemica. Daca ai ochelari, poate fi si asta cauza.Dar anemiile sunt cel mai des intalnite, mai ales la persoanele care nu prea se alimenteaza.

| DenisIonut01 a răspuns:

Gravida rolling on the floor

| T3qUyLa a răspuns:

Te-as sfatui sa-ti faci un test de hepatitawinking nu zic ca asta ar fi cauza dar daca zici ca analizele au iesit normale...ti-ai facut toate analizele sau cum?

| Whitewolf a răspuns:

Eu zic sa mai repeti o data analizele la alt centru de recoltare si sa vezi ce ia ca la cum zici tu esti anemica.
succes

| Shiver a răspuns:

Esti in in perioada de pubertate, o perioada critica pentru fete.
Simptomele pe care ni le-ai enumerat mai sus, sunt simptome pe care le are o fata gravida, BINE INSA LA TINE SPER SI CRED CA NU E CAZUL, probabil ai mancat ceva stricat sau care nu ti-a priit.

| Nam a răspuns:

Hmmm... ti-ai inceput viata sexuala? Poate esti gravida. ori cum succes.

| RazvanRzv a răspuns:

Hmmm. eu zic ca este din cauza caldurii.
Incearca sa bei multe lichide si sa consumi multe fructe si legume pentru vitaminizarewinking

| andreea_4279 a răspuns:

Pai.mai bine intreaba pe cineva de un doctor foarte bun.si mergi la elhappy

| annie4u a răspuns:

Poate sa fie o anemie, sau probabil din cauza caldurii din ultimele zile, iar tu probabil ai un organism mai slab.
Nu ti-a dat doctorul niste vitamine? Cred ca ar fi bunehappy

| BeSsTBoY a răspuns:

Buna simptomele astea le are o fata gravida dar sper ca la tine nu e cazul!

| Belle_3594 a răspuns:

Esti o femeie-vampir! Asta e explicatia! Ha ha ha!