| Marinngg a întrebat:

Buna seara TPU, am o problema de 2 zile, urechea stânga îmi este infundata si aud un vâjâit/țiuit. Am fost astăzi la ORL si mi-a spus sa încerc picături de nas, vibrocil mai exact dar nu au nici un efect. Precizez ca nu ma doare, nu sunt răcit sau sa fi fost răcit. Pur și simplu e infundata de 2 zile. Doctorul ORL mi-a spus ca urechea e perfect curata. Aveți vreun sfat va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui să vizitezi alt medic orl-ist in caz ca tratatamentu nu da roade ..pari avea tinitus dar nu e sigur

4 răspunsuri:
| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Tine-te de nas si incearca sa sufii tare prin el(sa iti creezi presiune in cap, aerul va incerca sa iasa pe urechi). Poate suna ciudat dar incearca, e inofensiv.

| Marinngg explică (pentru Ceva_Aura_1988):

Am încercat timp de 10 minute sa repet manevra, nici un rezultat din păcate pentru mine. Îți mulțumesc de sfat happy

| Ceva_Aura_1988 a răspuns (pentru Marinngg):

Cu placere. Continua cu pictaturile, n-o fi doctor degeaba omul care ti le-a dat happy