| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara, TPU!
Am si eu o intrebare ce tine de anatomie.Este adevarat ca fetele au mai mult sange decat baietii respectiv femeile mai mult sange decat barbatii?
Dau FUNDA!
Va Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexandru5678 a răspuns:

De obicei, femeile au mai puţin sânge decât bărbaţii, iar adulţii au mai mult sânge decât copiii. În comparaţie cu oamenii care locuiesc la altitudini joase, cei de la altitudini mai mari au mai mult sânge în corp, aceştia din urmă având aproximativ 1, 8 litri de sânge în plus. " Am dat un search pe google :"