| gemeni6226 a întrebat:

Este adevarat ca barbatii,baietii ar face sex cu toate fetele, femeile? Am citit asta intr-un comment pe Youtube si daca este asa de ce barbatii, baietii isi doresc acest lucru?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Da, e adevarat: noi, barbatii, ne gandim mai mereu la sex. Iar cand vedem in fata noastra un decolteu generos, nici nu ne mai intereseaza cine e sau cum arata „posesoarea" - din partea noastra, ar putea avea trei ochi si un chihuahua pe cap. Cu toate acestea, in momentul in care chiar se pune problema sa ajungem in pat cu o partenera noua... lucrurile se schimba. Pulsul nostru o ia razna si facem tot felul de chestii ciudate. Suntem in stare sa facem flotari si-n somn, bem suc de ananas in cantitati industriale (se spune ca imbunatateste gustul spermei) si luam la rand toate articolele de pe internet care contin cuvantul „cunnilingus". insa cand femeia sta goala in fata noastra, ne simtim la fel de nesiguri ca prima data. Oare sa-i masez puternic sanii, cum ii placea fostei sau sa incerc ceva nou? Un singur lucru e clar: tipa vrea o partida buna de sex. Preferabil, cu multiple orgasme. Vrea un armasar, nu un papa-lapte?

| gemeni6226 explică (pentru vocea):

Bravo pentru sinceritate.Multumesc.

28 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Disperare? Nu este adevarat, dar daca ar fi...cred ca si-au gasit scopul in viata.

| gemeni6226 explică (pentru AshuraElric):

Comentul era scris de un barbat si a scris asa:cine nu recunoaste acest lucru este ori mincinos ori homosexual.

| AshuraElric a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu stiu ce sa cred, se presupune ca are o mama, bunica...matusa nu e neaparat familie. El e asa, nu toti barbatii...

| corbulalbrosu a răspuns:

Din punct de vedere biologic barbatul are configuratia si mentalitatea unui unui mascul promiscuu, care in permanenta este gata pentru a se reproduce. Aceasta perceptie si convingere existenta la nivel mental si reprezinta o mostenire a evolutiei sale in timp. In constitutia biologica a barbatului s-a pastrat si conservat dupa sute de mii de ani de evolutie un hipotalamus foarte mare si bine dezvoltat care produce o cantitate uriasa/imensa de testosteron care fiind la dispozitie tot timpul il va tine pregatit in permanenta si in mod continu pe orice barbat, astfel ca acesta sa fie in stare sa satisfaca nevoia preistorica de a se reproduce pentru a perpetua specia. Explicatii foarte corecte si pertinente sunt prezentate pe larg in urmatorul articol : http://www.consultanta-psihologica.com/......-monogami/ Multa sanatate!

| Drimmero a răspuns:

Nu e adevarat,, barbatii ar face 'treaba' doar cu cele care le sunt atragatoare,, eu unul nu as putea de exemplu sa fac ceva cu una de la coltul strazii care isi vine corpul pe un pachet de tigari si ea sa arate ca d.r.a.c.u/

| gemeni6226 explică (pentru Drimmero):

Nu e vorba de una la coltul strazii e vorba de faptul ca stiu cazuri cand femei frumoase au fost parasite pentru altele urite, grase una chiar semicocosata.

| Drimmero a răspuns (pentru gemeni6226):

Cam nemernica este viata asta,, cum s-o lasi pe fata frumoasa pentru una urata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

" cum s-o lasi pe fata frumoasa pentru una urata" Foarte simplu. Daca are un caracter infect o lasi pentru una care are un caracter mai placut.

| gemeni6226 explică (pentru Drimmero):

Uite asta e.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Acuma daca tot sti citi ani am si daca tot nu ai in sange politetea asta se vede si dupa faptul ca nu ai curaj sa iti pui o poza la avatar si pui o carte si daca nu ai o poza tot poti sa dai cu tot felul de pareri si sa improsti.Si daca tot e vorba de sex ei nu nu pentru caracter am fost parasita sti si tu nu azi ne-am nascut si nu suntem adolescenti, de cele mai multe ori se paraseste pentru ca nu accept porcarii in sex si in convietuirea de zi cu zi pe care cealalta da sau cealalta are mai multi bani si o pozitie sociala mai avantajoasa.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt fete atat de frumoase, de istete si cu un caracter de nota 10,, ferea de asa fiinte ca te baga-n boala!

| minrest a răspuns:

Nu inseala toti barbatii. Daca se uita pe strada si se gandeste ca o femeie e ''bine'' nu insemna ca ar insela. Problema e ca barbatii de calitate sunt rari, dupa cum sunt rare si femeile de calitate. De ce ar fi mai multi? Numai ca femeile au alte ispite in fata carora cedeaza, nu atat sexul. Posibil sa va gasiti, la dumneavoastra se cunoaste caracterul, mai ramane sa gasiti si un partener pe masura.

| gemeni6226 explică (pentru minrest):

Da multumesc de cand am pus inteebare deja sunt foarte lamurita si echilibrata din acest punct de vedere stiu ca daca e iubire adevarata nu exista infidelitate doar in cazul dragoste neimpartasite

| minrest a răspuns (pentru gemeni6226):

Asa este.

| Florentina9210 a răspuns:

Da. Bun articol. Se refera despre sex si atat! Da, logic, ca sex un barbat are face cu oricine, pe cand dragoste faci doar cu persoana iubita.

| peperonies a răspuns:

Ca e misto.

| gemeni6226 explică (pentru peperonies):

Multumesc de raspuns deja sunt lamurita.Dar ma rog, toata lumea are voie sa-si exprime parerea.

| danutzu96 a răspuns:

Nu mai crede toate porcariile scrise de altii pe internet. Nu toti barbatii/femeile sunt la fel. Chestia asta depinde de la persoana la persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing
Se refera la atractia sexuala,atunci cand vezi o fata frumoasa si cu forme,nu poti sa zici cu sinceritate ca " nu as face sex cu femeia asta, nu ma atrage", dar e vorba de atractie, doar atat, nu are treaba cu iubirea.
Iubirea adevarata nu e sa iubesti exteriorul ci sa iubesti interiorul.
Chiar de esti atras sexual de alte femeie, tot o sa iti pretuiesti femeia pe care o iubesti si nu ai sa o inseli pentru ca nu vrei sa o ranesti. ( asa sunt eu, sunt si care se duc mai departe de "o partida metafizica").

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Stiu dar nu era vorba de iubire pentru ca sotul m-a iubit si nu m-a inselat niciodata.Dar de 6 ani a murit si am incercat sa-mi refac viata dar nu reusesc pentru ca toti barbatii pe care am intilnit de atunci inseala deci concluzia este ca nu mai intilnesc un barbat capabil de iubire la varsta asta si vad mii de femei pe site-uri de matrimoniale de diferite varste sub varsta mea si mult peste varsta mea singure. Oare noi suntem de vina si cu ce? Ca barbatii din ziua de azi nu mai au timp sa se indragosteasca si se multumesc sa culeaga sex de unde apuca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

55 de ani si abia acum descopera ca apa e uda. Doamne fereste.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Da pentru ca asa cum am raspuns si personajului fictiv sotul meu nu m-a inselat niciodata.Dar de 6 ani sunt vaduva mi-as reface si eu viata si nu pot pentru ca dau doar de barbati neseriosi si tare ma tem ca pe lumea sta doar sotul a fost un om serios si ca el nu mai gasesc altul.Si inca nu am 55 voi avea la vara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Mai conteaza cateva luni. Tot un 55 mare cat casa este. Si nu mai generaliza despre barbati ca va cade cerul in cap cand un purtator de penis spune ca toate femeile sunt moarte doar dupa bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tanti Anika, m-a rugat Empty sa-ti transmit:
" Tocmai ce vorbeam mai sus de tipuri de caractere, stii repede sa dai ignore cand cineva nu e de acord cu tine. Si mai te intrebi de ce nu te vrea nimeni. Mori de ciuda doar cand cineva nu e mereu de acord cu tine, naiba stie ce mai e sub capota."

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca nu ma vrea nimeni.Si nu umblu si niciodata nu am umblat in capota.Si nu sunt tanti nici pentru tine nici pentru altii ci sunt doamna.Si nu pentru ca nu era de acord cu mine i-am dat ignor ci pentru ca a fost cumplit de nepoliticos si este si acum prin mesajul ce il trmite cu tine.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu se lega de varsta mea ci raspundea strict la intrebare nu il puneam pe ignore.Si continua sa fie nepoliticos, i-a ma face tanti in loc sa-mi zica doamna si presupune ca port capota cand sunt in jerseu si urasc capotele nu port niciodata.

Răspuns utilizator avertizat