| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Bună seara TPU! Am și eu o problemuță, dacă ma uit la un film / serial, încep sa ma gândesc la niște lucruri, adică nu ma pot concentra pe film. Simt niște stări ciudate. Parca as înnebuni, deși și asta e o teama. Dacă vad un film SF ma gândesc ca dacă ar putea deveni real? Este datorita psihicului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Asta e rolul filmului sa te faca sa te simți că trăiești axoko în el să te acapareze cu totul sa crezi ca e real si ca se va intampla

| sierra1 a răspuns:

"nu ma pot concentra pe film....Este datorita psihicului?"

da, e posibil să ai o oareare instabilitate dar tot la medic ajungi pentru un diagnostic corect

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simt niște stări ciudate. Cum le simți?

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca te enerveaza, nu suporti ceva si apoi respingi restul filmului. Iar la aia cum ca r deveni real, te sperii, esti f afectat de ceea ce vei acolo. Cauta altul care te face sa te simti bine, sa vezi cum incepe "pofta de viata".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este normal. Creierul respinge informatia pe care o primeste. Nu se intampla la fel cand stai pe net si esti bombardat cu informatii false?

| tudorvolcano a răspuns:

Eu îți recomand să apeși pe pauză, gândești 2-3 secunde, și după continui.

S-ar putea să ai foarte multe lucruri în cap, și să nu te poți concentra, nimic mai mult.

Dacă ești cu alți prieteni, ia și mănâncă niște semințe/alune/popcorn și fă abstracție de la film, concentrează-te pe mâncar semințe/alune popcorn, ca nu cumva să mănânci coji de semințe, sau grăunțe de popcorn cu măselele.