| AnetteBurnier a întrebat:

Buna seara, TPU! Aseara era intuneric si nu am vazut cand am baut ceai foarte mucegait de ceva zile. Va rog ajutati-ma. Va rog din suflet. S-ar putea sa fie ceva grav? Nu mai vreau asa ceva va spun. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

De aseara pana acum au trecut cel putin 16-18 ore... daca in timpul asta nu ti s-a facut rau si nu ai varsat, mucegaiul ala a fost digerat inca din primele ore.
Daca mancai salam mucegait, asta era altceva.
De la ceai nu o sa patesti nimic.
Pana maine deja iti iese din organism complet happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic grav, daca nu ai vomat pana acum, poate vomiti un pic mai tarziu.
Ce fel de oameni traiesc in casa aia, daca nu spalati vasele cu zilele?
Mai puneti mana si faceti curat, spalati vasele, ca ajungeti sa va intoxicati din nesimtire si indolenta.

| WhiteLife a răspuns:

Poate o sa ai o indigestie, sau ceva de genul, poate o să-l verși. Dacă ai dureri, sau ți-e rău, mergi la urgente.

| AnetteBurnier explică (pentru WhiteLife):

Dacă nu îl vărs înseamnă că nu e în regulă? Simt ceva înțepături dar nu altceva.

| WhiteLife a răspuns (pentru AnetteBurnier):

Cum au zis și ceilalți useri, nu cred ca are nimic happy eventual te poți duce dimineața la farmacie, le explici ce s-a întâmplat și poate te sfătuiesc. Poate nu o să-ți dea vreo pastilă, dar măcar o sa fii mai liniștita.

| zăGhost a răspuns:

Cel mai probabil nu o sa ai nimic. Nu fa un obicei din asta, totusi.

| AnetteBurnier explică:

Bună ziua! Vă mulțumesc foarte mult pentru răspunsuri. Sunteți super, pe bune, m-ați liniştit o grămada. laughing Dar vreau sa mentionez ca a fost o gramada de mucegai;-; Şi că am gresit cand am spus aseara adica abia acum e,, aseara" voiam sa scriu,, asta seara". Deci azi am vrut sa vomit si n am reusit si m-a durut stomacul adica e o senzatie ciudata dar acum sunt destul de bine. Totusi ma intreb doar, nu se poate dezvolta o ciuperca sau ceva? La finalul zilei sau maine o sa dau si funda dar toti m-ari ajutat la fel de mult ♡