| LupuMia a întrebat:

Buna seara TPU, de cateva zile urinez foarte des si azi cand am mers la baie am observat o "secretie" de consistenta mucoasa de culoare alb galbuie si tin sa precizez ca de 4 zile secretia mea este abundenta gelatinoasa si transparenta. Credeti ca arata a vreo infectie intima sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, candida poate fii perzenta si fara simptoame, daca este in faza incipienta, prin secretia abundenta.
Netratata, duce la mancarimi, arsuri, usturimi si roseata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la ginecolog! Posibil candida.

| LupuMia explică (pentru Violleta2022):

Chiar acum doua saptamani am terminat un tratament pentru candida, dar am luat si un antibiotoc tare si ca efecte secundare apare si candida dar nu am niciun simptom ma simt foarte bine

| Violleta2022 a răspuns (pentru LupuMia):

Pai, candida poate fii perzenta si fara simptoame, daca este in faza incipienta, prin secretia abundenta.
Netratata, duce la mancarimi, arsuri, usturimi si roseata.