| Nirvanaaa a întrebat:

Bună seara TPU!
De ceva vreme(cam de o luna) ma doare spatele in special in zona toracala inferioara si cervicala.Problema este ca durerea se amplifica pe parcursul zilei si imi afecteaza concentrarea(nu mai sunt atenta la nimic, iar acum chiar nu imipermit sa pierd timpul. Ar trebui sa merg la medicul specialist sau poate sa imi treaca daca aplic un diclofenac ceva? E posibil sa fie si din cauza faptului ca stau mult la birou si ca port zilnic un ghiozdan destul de greuț laughing insa nu cred ca pot face ceva in sensul acesta? Ceva sfaturi pentru a calma aceste dureri? happy multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Urgent la medicul de familie și cereți trimitere pentru analize medicale la neurologie. Posibil, să aveți "spondiloză cervicală". Da, e bine diclofenac, luați și de la farmacie diclofenac tablete.
Dar, numai un neurolog vă va oferi un diagnostic și tratament corect.
Sănătate!