| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, TPU. De revelion am baut mult si mai multe tipuri de bauturi, mai tari si mai slabe. Am fost beat, si am fost la baie, ma durea foarte tare burta. Cand am fost la baie am facut treaba mare cu sange, foarte mult sange. Cand m-am trezit, am avut la fel o durere de burta si am facut la fel. Am fost la medic, doctorita de acolo mi-a spus ca pot fi mai multe chestii, verificandu ma acolo, nu aveam sange. Sa fie ceva serios sau de la bautura sa ma fi stricat la burta? Nu am mai simtit nevoia sa merg de atunci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Probabil hemoroizi. Unul s-a spart și ăla a fost rezultatul.
Daca medicul ți-a recomandat investigații, fa-le. Hemoroizii nu sunt mare problema dar sunt și alte afecțiuni mai serioase care au efectul asta.

| Iote a răspuns:

De la atatatea bauturi, unele mai tari cum zici, cu durere de burta, eu as zice ca ai facut o hemoragie interna. Chiar daca a fost temporara, se poate repeta.
Mergi la internist pentru investigatii.