| costeaboy a întrebat:

Buna seara TPU!
https://sc02.alicdn.com/......50x350.jpg
daca incarc seringa cu solutie pana la 40, cate mg sunt? va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de densitatea solutiei. Daca-i apa este ml pe mg.

| costeaboy explică (pentru Salontanul):

Mg

| Salontanul a răspuns (pentru costeaboy):

Nu stiu ce ai inteles tu dar din raspunsul tau imi dau seama ca n-ai inteles nimic. Eu am spus ca doar la apa curata este mililitru pe miligram. La apa cu sare, densitatea fiind mai mare, un mililitru de apa este mai greu si asa mai departe. Exemplu: un litru de mercur are (Parca! Nu mai tin minte ca am terminat liceul acum peste 40 de ani.) in jur de 14 Kg.

| costeaboy explică (pentru Salontanul):

Prea tare te complici

| Salontanul a răspuns (pentru costeaboy):

E! Eu am explicat pentru cineva care vrea sa inteleaga dar... asta e!