| DenisaSM a întrebat:

Buna seara, TPU!

La vizita medicala la Academia de Politie se vede daca port lentile de contact? Am miopie de -3, 50, lucru ce m-ar declara inapt, de aceea imi doresc sa port lentile la vizita medicala.

Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bravo! Vrei sa fii politist dar sa-ti incepi pregatirea in cariera cu o inselaciune!
Sigur ca se vede, doar oftalmologul nu-i orb.

| darrio2007 a răspuns:

Si ce crezi ca rezolvi daca porti lentile? Se vor vedea la controlul medical si vei fi exclusa datorita miopiei. Minte imatură!

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se vede ca porti lentile de contact.
Mai rau va fi daca nu declari miopia, ca se considera "ascunderea intentionata" a unor dovezi si poti fi eliminat imediat.
Oricum ti se va face si control oftalmologic detaliat, atat pentru miopie cat si cromatic.

Răspuns utilizator avertizat