| Mira1234567 a întrebat:

Buna seara, TPU! Mi s-au umflat 3 degete de la mana stanga:cel mijlociu, inelar si mic.Nu m-am lovit, nu m-a ciupit nimic.Nu e prima oara cand mi se umfla,de obicei revin la normal in cateva zile,dar as vrea sa stiu motivul pentru care se umfla,cineva mi-a spus ca de la scris,ca se freaca degetul de caiet, dar sunt clasa a 7 a, si au inceput sa mi se umfle de un an-doi.Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JamilaGizeh a răspuns:

S-ar putea sa fi alergic la ceva. Asa mi se intampla si mie, mi se umflau degetele si apoi isi reveneau la normal. De la un timp nu mi s-a mai intamplat.
Intr-o zi mi s-au umflat buzele si ochii atat de rau incat eram desfigurata la fata.Am chemat salvarea, mi-au facut o injectie si mi-a trecut.
Daca ti se intampla des ar fi bine sa mergi la doctor.

10 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Sigur ai alergie la ceva! Poate chiar materialul din care este facut pixul sau stiloul!

| Huntress a răspuns:

Probabil de la retentia de apa? Documenteaza-te: http://www.sfatulmedicului.ro/......anism_7666

| Mira1234567 explică:

Mentionez ca degetele erau tari si aproape sa isi revina ma mancau.

| JamilaGizeh a răspuns (pentru Mira1234567):

Exact asa simteam si eu...

| Mira1234567 explică (pentru JamilaGizeh):

Si la ce ai alergie?

| JamilaGizeh a răspuns (pentru Mira1234567):

La polen sad

| Mira1234567 explică (pentru JamilaGizeh):

Cred ca eu am ceva cu o anumita oja... :-s

| JamilaGizeh a răspuns (pentru Mira1234567):

Da...este posibil, sunt foarte multe lucruri la care ai putea fi alergica.

| Mira1234567 explică (pentru JamilaGizeh):

Multumesc mult pentru raspuns(uri), ti-am dat si fundita :*

| JamilaGizeh a răspuns (pentru Mira1234567):

Mersi:*