| hatzul a întrebat:

Buna seara, TPU! Stiu ca este o intrebare stupida, dar cum as putea scapa de frica de doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infruntand-o!
Adica, mergi al medic si-ti spui ca nu-ti poate face nimic, ca esti mai viteaza de data asta!

| CuriousStuff a răspuns:

Infruntand-o. Te duci pur si simplu la doctor si vezi ca nu te omoara. Ba dimpotriva, doctorul nu e cineva de care sa ne fie frica, ci e persoana la care sa mergem pentru ajutor, sau chiar atunci cand ne e frica.
Trebuie sa te gandesti de ce ti-e frica de doctor, mai exact, si apoi o sa-ti dai seama ca frica aia nu are nicio legatura cu ce se intampla de fapt in cabinetul unui medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca autosugestia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi sa fiu sincer si mie imi era frica de doctori, dar cu timpul m-am gandit ca mergand la medic faci un lucru bun.
Adica daca ai o problema care trebuie rezolvata cu un medic, nu ai de ce sa te infrici.

Gandeste pozitiv!

| georgianasiiulia a răspuns:

Du-te la un doctor cand ai probleme de sanatate nu sta asa ajungi si mai rau. O sa iti faca o injectie asta e. Gandeste-te la viitorul tau.