| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU! Sunt baiat am 163 si 62kg. Vi se pare ca sunt gras? sad Mie asa mi se cam pare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce configuratie ai!
Oricum, esti extrem de micut de inaltime si probabil plinut, dar cum nu te putem vedea, sa stim daca greutatea ta este de la oase mari, muschi sau grasime, nu ne putem pronunta.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Eu sunt si destul de masiv asa am fost de cand ma stiu deci nici nu se pune problema ca as fi plinut sau cv pur si simplu simt ca ar mai trebui sa mai dau jos vreo 3kg.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci fa un efort, si da-le jos, macar sa te simti bine, daca tot consideri ca esti "masiv"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toată lumea este așa cum ni se pare.

| aXy99 a răspuns:

Da.
Kg sunt irelevante, procentajul de grasime corporala conteaza.
Daca tu nu te simti multumit, inseamna ca ai dreptate, deci va trebui sa slabesti. Treptat, nu brusc. Nu esti obez, ia-o usor.

| Donsavas a răspuns:

Vrei sa ti se spuna ca esti ca esti gras sau ca esti scund? Altul se plânge că e înalt si slab iar tu ca esti prea gras pentru înălțimea ta... stii, nu putem să ne "alegem" corpurile. In schimb, poti face miscare mai multa. Sigur se vor vedea schimbări.

| Sunshine123 a răspuns:

Nu conteaza parerea noastra, ci felul in care se simte corpul tau. Conform tabelului greutatii in functie de inaltime, greutatea ta este normala si te incadrezi intre 53 si 64 de kg. Daca tu nu te simti fericit in corpul tau poti incepe sa faci o schimbare in alimentatia ta, sa renunti la dulciuri si sucuri carbogazoase care sunt bogate in zahar si care nu iti aduc nici un beneficiu inlocuindu-le cu fructe si legume. Renunta la mancarea de tip fast-food si la statul jos imediat dupa ce ai mancat. Poti de asemenea sa faci mai multa miscare, iti recomand plimbarile usoare fara alergat, pentru ca vremea e plina de gripe la momentul actual. Poti face exercitii fizice de pe Youtube daca doresti sa iti mentii corpul flexibil si in forma. Totul depinde doar de tine.