| MihaElaDaiana a întrebat:

Bună seara,
Va întreb pe cei care, poate știu sau au avut aceleași simptome. De 3 zile,am ceva pb. Am baut putin de suc natural de portocale, poate era mai rece,nu mi-am dat seama dar de atunci simt ca,ceva m deranjează in gât, ma inec,ca si cum as avea mai multă salivă. Am încercat, sa bag degetul,sa dau afară, pentru ca-mi vine sa tușesc iar de dormit, nu prea mai dorm nici bine, liniștită.
Azi, m-am inecat de 3 ori de raman si fara aer. (2 cazuri,fiind in spatiu nu inchis dar cu oameni, autobuz si școală). Nu am avut pb de claustrofobie, never. Acum un an,am facut aerosol iar in luna mai,mi s-a dat pufuri pentru astm alergic.
Acum, chiar nu stiu ce am iar doctorița de fam, am fost luni de i-am spus ca m doare sus in spate (pe la plămâni si revine in partea stângă a sânului) dar dumneaei a spus ca este din cauza coloanei vertebrale(de la spondiloza).
Va rog sa m ajutați cu un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu avem medic pe forum, asdar va trebuii sa mergi inapoi la medicul de familie si dac este nevoie, te va trimite la specialist.
Cu o gurita de suc nu ti se poate intampla nimic, ala s-a dus demult in stomac, deci nu ai d ece sa te ineci.
Este foarte posibil ca din cauza colonei strambe sa ai afectate si anumite organe, inclsuiv gatul.
Mergi zilnic la medicina sportiva, sau faci sport acasa, zilnic?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfatul să asculți de doctoriță.

| Ilovedinero a răspuns:

Trebuie sa vezi daca problema vine de la gat sau de la plamani. Daca e de la gat ai scapat usor, iei niste albastru de metil si trece insa, daca e de la plamani avand in vedere ca ai spus ca te doare in spate e putin mai grav. Terrbuie neaparat sa " iti cureti plamanii" si sa porti fular caci nu stiu cum e la voi dar neamurile din Ro spun ca e tare aerul