| maxmaxwrzzer1234 a întrebat:

Buna seara,va rog ajutati-ma,cum tratez durerile sufletesti,va rog fara glume, dau funda la cea mai buna intrebare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SeniGo a răspuns:

Incepi prin a-ti da seama ca nimic nu conteaza. Trebuie sa te doara in cot de cam orice... fii gagauta

3 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Cele serioase trec în mod natural cu timpul. Cele închipuite mai greu.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depresia? laughing ți-am spun de 100 de ori și de pe contul asta și de pe altele în care puneai aceleași întrebări. La un medic psihiatru le tratezi cu tratament antidepresiv cel mai eficient, ce e asa greu de înțeles? Scrie pe google : medic psihiatru (localitate ta), și acolo vei vedea mai multe cabinete și recenziile date de către clienți. Alege un cabinet cu recenzii pozitive, minim 4.5 sa aibă la recenzie și acolo îți afișează și un număr de telefon, probabil un nr fix! Apelezi la numărul respectiv și îți faci programare. Voila : e simplu!
Succes!

| SportBoy a răspuns:

Gaseste-ti o preocupare: citeste, invata o limba straina, lucreaza pentru scoala/ facultate, deseneaza... Daca totusi simti ca incepi sa pierzi controlul, poti apela la un psiholog.