| AnanaM a întrebat:

Va rog sa ma ajutati daca puteti. Am varsta de 20 de ani si in urma unui ecograf abdominal si mai era inca ceva mi s-a descoperit modificari degenerative diseminate la nivelul coloanei dorsale inferioare si lombare. Ce inseamna aceasta si cat de grav este? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat(asa vei fi si tu linistita) ar fi ai o discutie cu medicul, cel putin cu cel de familie.
O zi buna si multa sanatatehappy

| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi pe medicul care te-a trimis acolo, sau pe cel de familie daca ai rezultatul. Ai la acest ink un exemplu:
http://www.sfatulmedicului.ro/......loza_10532