| Corina64 a întrebat:

Buna seara, vin cu o întrebare pentru doamnele sau domnișoarele care au avut probleme de genul. Lucrurile stau cam așa, mereu după ce purtam lenjerie intimă aveam mereu o senzație de arsura și durere in zona anală, in multe din cazuri apărând și sânge in scaun, destul de mult. Ce poate fi in acest caz? Precizez ca mereu când am purtat un anumit gen de lenjerie mi-a provocat aceste sângerări in scaun și durere in zona respectiva. De obicei când apar aceste sângerări nu sunt constipata si nu țin perioade mari de timp, câteva zile apoi trec si apar din nou peste un timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca esti alergica la materialele sintetice sau la cele inconfortabile (tanga, ate, dantela, poliester samd).
Evita tampoanele zilnice pe chilot, ca si acelea pot da alergii.

Poarta numai chiloti normali de bumbac 100% si nu vei mai avea aceste iritati, arsuri, dureri sau sangerari.

| LaviniuA a răspuns:

Hemoroizi / fisura / iritatie / altele

| ZappyTv69 a răspuns:

Hemoroizi sau o iritație mare!
Fugi la doctor, până nu te infecteze rau. Până maine da-te cu Baneocin spray daca ai...

| Corina64 explică (pentru ZappyTv69):

O sa merg in curând ca m-am tot lovit de problema asta doar ca sângerarea dispărea după câteva zile

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Corina64):

În cazul asta este o fisura anală, va trece dar o să doara mai tare și trece mai greu daca nu iei tratament. În general sunt creme locale.

| Corina64 explică (pentru ZappyTv69):

Am aplicat o crema azi, sper sa fie bine, mulțumesc de răspuns

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Corina64):

Super. Cu multă plăcere! Recomandabil, daca este antibiotic sa il aplici rece.