| Alinușș7278289345 a întrebat:

Bună seara! Vin cu o întrebare si sper sa mă ascultati. Am 17 ani. De cca 3 saptamani, am o durere lombară care se accentueaza in momentul in care ma aplec sau fac schimbari bruste. Din cautarile de pe net, am gasit faptul ca ar putea fi rinichii, însă nu sunt sigura. De câteva ore, m-a luat o durere în partea dreapta jos in față pe unde e apendicul, însă stiu ca nu e apendicita, deoarece m-am mai confruntat cu astfel de dureri care au trecut de la sine. Durerea este surda, dar în momentul in care apăs pe zona respectiva, tinde sa ma ințepe si sa se accentueze si parca simt o mica umflatura cand ating acolo, dar foarte vag. As vrea sa stiu daca este vreo problema cu ovarele sau cu rinichii, in trecut am mai avut infectii urinare si o candidoza, pe care le-am tratat. Stiu ca imi veti sugera sa merg la medic, insa data fiind starea de urgenta, e putin mai complicat, asa ca vreau sa aud parerile voastre, cele care ati mai trecut prin asa ceva sau care aveti cunostinte, va multumesc frumos, o seara frumoasă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna,

Cea mai "grava" situatie este problema ta medicala.
Daca stiai ca te indrumam spre medic, la ce folos sa vi cu intrebarea? Stiu ca, cauti linistire, dar cea mai buna linistire este examinarea unui cadru medical competent.
Mergi, si fa-te bine.Nu lasa sa se agraveze.
Succes!

| Alinușș7278289345 explică:

Am vrut sa spun virusul, știu ca nu mai e stare de urgentă, însă situatia e cam la fel de grava, ma scuzati, m-am grabit sa scriu.