| YONTU a întrebat:

Buna Seara! Vineri am fost la un campionat de football, intr-o sala destul de mare neincalzita, era foarte frig. Aveam un meci de football cu o anumita clasa si trebuia sa asteptam 2 ore ca, clasele mici sa termine meciurile intre ele. Deci am stat in frig 2 ore intr-un maieu (cred ca temperatura era de 10 grade) si ma atentionau colegii ca buzele mi se invineteau. Sambata, am mers la bunici si tuseam cu tuse seaca, imi era frig si parca-parca ramaneam fara aer. Astazi, dimineata cand nu mai puteam respira (puteam doar in cateva pozitii). Cica am inteles ca am insuficienta respiratorie. Noapte nu pot respira crying!
Acum 2 ani, pe aceeasi vreme, ploua ploua ploua si am iesit in ploaie pentru un anumit lucru si incet-incet deveneam bolnav.
Pana cand nu puteam respira. Vorbesc serios! Am mers la doctor, mi-ia recomandat niste antibiotice si peste 7 zile imi reveneam incet incet. + ca sunt alergic la praf.
Am constatat ca, atunci cand racesc nu pot respira.
Ce ma fac sad? Maica-mea e doctor si e plecta si nu ma poate ajuta. (Ma facea de fiecare data bine).
Intr-un cuvant, cum pot respira ca un om normal sau cum se poate trata insuficienta respiratorie? crying crying crying
Vreau ca in seara asta sa pot respira din nou bine. Va rog ajutati-ma. Niste link-uri sau niste "medicamente naturale" ceva, orice!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Tu trebuie să mergi la medic să-ţi dea un tratament corespunzător.
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

Nu este insuficienta respiratorie. aceasta insuficienta este grava si se poate treata numai cu bronhodilatatoare si oxigen.
Probabil tu vorbesti despre Apnee, care poate fi din multe cauze ( pneumonie ...etc.)
Ai nevoie de un medic si de radografii pulmonare!
. Bafta!

| YONTU explică (pentru BogdanLuca):

Nu am nimic la plamani, nu pot respira. Atat.

| BogdanLuca a răspuns:

Si de la ce sa nu poti respira? de la creier?
Pot sa fie multe ( asm bronsic, pneumonie, emfizem pulmonar ) multe care duc la aceasta senzatie sau unoare incapacitate de a respira!
Nu o astepta pe maincata, du-te cu taicato sau cu bunica la un alt medic, incazul in care este ceva grav!