| bkmad a întrebat:

Buna seara tuturor, am o problema destul de grava. Sambata trecuta am tras 2 fumuri dintr-un joint cu skunk, mi-a fost foarte rau nu puteam inghitii ramaneam fara slaiva si nu puteam respira, pot spune ca aceleasi simptome le am si acum. Am fost internata in spital dar nu mi s-a spus nimic concret sau vreun tratament decat sa beau foarte multe apa. Va rog spuneti-mi ce sa mai fac ceva medicamente, numai suport aceasta stare sunt disperata sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa mai dureze o vreme pana te vei dezintoxica si vei invinge si problema psihica indusa de drog. Ai consumat ceva de mare risc si cu toxicitate mare, trebuie sa ai rabdare. Daca bei multa apa (ca sa se elimine toxinele), mananci sanatos si te odihnesti suificient, in 3-4 saptamani totul va reveni la normal. Sincer, nu te poti astepta ca dupa un asemenea moment sa-ti revii in cateva zile.

| bobby_7474 a răspuns:

Zi merci ca n-ai murit! Eu vreau sa-ti dau un sfat,pe care-l dau si copiilor mei, poate vei zice :sfatuieste-ti copii, insa daca tot ai intrat pe saitul pentru sfaturi oarecum ma simt obligata ca si mama de copii si cadru sanitar, sa-ti spun.Cauta de acum inainte sa nu mai faci experimente pe propria piele,incearca sa inveti din greselile altora, desii poti zice ca orice experienta tr sa o traiesti tu, nu este adevarat si in sensul drogurilor.Asta este sfatul meu de viata,iar legat de ce ai tu,da trebuie sa bei f mult, bea si lapte mult, maninca dulciuri.Ti-a facut o dezintoxicare? Iti doresc sa devii matura in gindire si sa nu mai repeti experienta asta

| luciana200972 a răspuns:

Poate alta data nu vei mai fi atat de curioasa, nu prea ai ce face, asteapta ca organismul sa-si revina, multa sanatate

| Kazimir a răspuns:

Nu ai ce face decat sa iei metoclopramid (daca ai greata) sa bei multa apa si un paracetamol. o sa-i ia timp creierului sa se refaca. data viitoare fumeaza si tu iarba normala nu rahaturile de spiceuri. eu patesc la fel ca tine dupa o doza de 12 mg trihexifenidil (romparkin). sau poti sa incerci cu dextrometrofanu (tussin forte) vreo 15 pastile daca simti nevoia sa fi high happy

| bkmad explică:

@Kronstadt nu cred ca daca spui aceste vorbe imi voi da eu seama cat de rau am facut, mi-am dat seama stai linistit, nu-ti doresc ceea ce am patit euwinking

| bkmad explică:

Multumesc tuturor! Incet incet incep sa imi revin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur de faptul ca te simti rau. Sper ca starea sa ti se agraveze, intrand chiar in coma de gradul 4. Poate-ti bagi mintile in cap!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bkmad, nu ti-am spus-o cu rautate. Sunt aproape convins de faptul ca ti-ai dat seama ce implica astfel de gesturi. Da-le dracu' de surogate!

| Dyanita a răspuns:

Nu poti face nimica eu am mai incercat chestii de astea nu mi s-a intamplat chiar asa dar vreau sa-ti spun ca daca nu esti invatata sau nu stiu poate oraganismul tau este altfel atunci eu zic sa nu mai incerci.

| Aura_4696 a răspuns:

Sa nu mai faci de acum in colo happy