| CatalinaaM a întrebat:

Sper ca o sa puteti sa ma ajutati si pe mine! Ieri ma uitam in oglinda, ai am vazut ca mi-au aparut niste pete albe, de marimea unei unghii, pe ceafa,! arata ca si cum ar fi pielea decolorata, si sunt cateva.( vreo 5-6)! Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este pitiriazis versicolor, o ciuperca a pielii. Mergi la un dermatolog pentru diagnostic si tratament

| ioana1704 a răspuns:

Sa nu fie vitiligo

| youmail a răspuns:

1. Mergi la un dermatolog, nu te juca cu sanatatea ta pentru ca e in jur de 50.90 lei si pot fi rezultate ale unei alergii dar pot fi ceva mult mai grav ceva gen la ficat si iti pot da peste cap de tot organismul daca nu rezolvi cumva in maxim 2.3 zile. unele dureza si saptamani.

2. Poate s-a luat bronzul de asta vara. Te-ai mai spalat pana acum?winking laughing big grin

| CatalinaaM explică:

Youmail : da m-am spalat laughing!winking