| antoniaprr90 a întrebat:

Buna! Sper sa aveti rabdare sa cititi! (Pun aceasta intrebare pentru o prietena care are 14 ani si o sa vorbesc din perspectiva ei)

De o luna jumatate am dureri usoare ale pieptului si in spate si senzatia de nod in gat. Dupa aceste simptome au mai aparut si durerea in gat, dificultati de respiratie, batai ale inimii mai rapide si am slabit brusc in greutate vreo 5kg (uneori am si stari de ameteala si ma simt confuza). Mi-am facut analize de sange, am fost la cardiolog si am facut si analize pentru glanda tiroida (toate au iesit bune)
La ce doctor as mai putea sa merg? Sunt dureri de la crestere? Ce afectiuni ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adelina4679 a răspuns:

Daca toate investigațiile enumerate au iesit bune, problema poate fii legata de stres, atac de panica (bataile inimi rapide, dificultate in respiratie ).