| alexandra19_7093 a întrebat:

Am slabit brusc vreo 10 kilograme intr-un timp foarte scurt si de atunci nu ma mai pot ingrasa deloc.Cineva mi-a sugerat sa fac niste analize la glanda tiroida, parca.Imi poate spune careva ce analize as putea sa fac sau unde ar trebui sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sephora_8431 a răspuns:

Un nivel ridicat de tiroxina, asociat unui nivel scazut sau neexistent de TSH indica hipertiroidismul. adica glanda ta secreta mai multi hormoni, ceea ce te face sa fi mai slaba, in kg. Analizele se fac la orice clinica din judetul tau.

3 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

La tiroida se face analize de singe: T3, T4, TSH,si scintigrafia tiroidiana

| Noname_4934 a răspuns:

Spune'mi si mie cum ai slabit.te roooog!

| alexandra19_7093 explică:

Noname - Nici nu-mi dau seama cum am slabit! Cred ca s-a intamplat intr-o saptamana.Nu am facut nimic special.bine era si o perioada plina de stres.si de atunci nu mai reusesc sa ma ingras nici macar un kilogram