| mb1996b a întrebat:

Bună, spuneți-mi va rog cum se administreaza Duphaston 10mg - pentru reglarea menstruatiei intirziate sau absente, dupa sau inainte de masă?!
PS: În instructiuni nu este menționat.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ergi la medic si intreaba. Nu te lua dupa cei de aici ca nu sunt medici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Este de preferabil sa le administrezi dimineata si seara la aceeasi ora in zilele in care le iei, indiferent daca inainte sau dupa masa. Si eu le iau si de aceea iti spun. Numai bine!

| LoredanaS19 a răspuns:

Daca nu este menţionat probabil nu are importanta, dar părerea mea este ca pastilele se iau dupa masa happy