| Lucaci_Florian_1993 a întrebat:

stie cineva un tratament bun, naturist sau pe baza de medicamente, pentru hemoroizi (sangerare la scaun)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Purcelusroz a răspuns:

Daca vei tine regim se vindeca in vreo doua saptamani.Sa nu mananci ardei iuti, piper, cafea.Ai grija sa nu te constipi si sa nu te zgarii cu hartie d'aia genica.

| Lucaci_Florian_1993 explică (pentru Purcelusroz):

Corect, cel mai bun e regimul, am inceput sa beau sucuri naturale facute acasa, am grija in special la constipatie, multumesc!

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic; pentru ca in functie de cat de grava este problema iti va da si tratamentul. Nu-l poti lua asa dupa ureche.

| IIIshaneIII a răspuns:

Eu cred ca e o minune de la dumnezeu plange icoane, tablouri, acum sangereaza scaune, ce mai urmeaza?

| Adry05 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

rolling on the floor)))))))) Esti prea tare

| Andersen2k18 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Totusi nu trebuie sa radem de suferinta omului, lo fi durand si pe el.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Andersen2k18):

Cred ca il doare fix in fund de ce scriem noi aici rolling on the floor

| PsyhoChild a răspuns:

Ugh...hemoroizii se inflameaza cand esti constipat si alte dracii. Poti merge la medicul de familie pentru un tratament.Nu exista ceva ce poti face acasa pentru asta.Cum s-a spus mai sus sunt mai multe cazuri de hemoroizi iar cel mai urat este cand sunt atat de inflamati incat ies afara pe fund ca sa spun asa.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu te baza pe tratament naturist, nu da roade si de cele mai multe ori este costisitor. Asa ca du-te la medicul specialist.

| MihaelViorel a răspuns:

Bitterul suedez.